Czas się zatrzymać, bo „świat pędzi, a my z nim”

Spotkanie „Noc z filmem” 07-08 listopada 2015 w DJ miało właśnie taki cel:

Zatrzymać się, nie patrzeć na zegarek, cieszyć się w „doborowym” towarzystwie i po prostu „być”.

Rozpoczęliśmy spotkanie o 19.00  Eucharystią odprawioną przez o.  Henryka Droździela. Przedstawialiśmy Bogu nasze prośby, a najczęściej dotyczyły problemów drugiego człowieka i świata oraz uwielbialiśmy Go wyrażając swoją wdzięczność za „tu i teraz”

Następnie przy suto zastawionym kolacyjnym stole rozmawialiśmy i słuchaliśmy z zainteresowaniem siebie nawzajem. Mówiliśmy o swoich ostatnich ciekawych doświadczeniach, życiowych pasjach, zaangażowaniach. Chcieliśmy siebie nawzajem bardziej poznać i na różny sposób pytaliśmy – kim jesteś?

Oglądaliśmy slajdy przedstawiające historię białostockiej WŻCh i historię wspólnoty kaliskiej, przecież o Henryk ostatnio pracował w Kaliszu. Z uwagą słuchaliśmy jego wspomnień o wspólnocie londyńskiej, o jego rodzinie i miejscu pochodzenia. Nad ranem ubogacały nas i radowały krótkometrażowe filmy z przepięknymi widokami, przyrodą, muzyką i sentencjami.  

Była 5.00 rano i zastanawialiśmy się, czy iść spać? A może nie!!! Zwyciężył rozsądek – udaliśmy się na spoczynek, a miejsca w domu wystarczyło dla każdego.

W niedzielę po śniadaniu zawitali do nas goście ze wspólnoty kaliskiej. Razem modliliśmy się na Eucharystii i pięknie śpiewaliśmy, radując się wzajemnie swoją obecnością – jeden duch.

Jeszcze długo nie chcieliśmy się rozstawać. Czy to atmosfera tego domu ma taki wpływ? Ludzie? Duchowość? A może wszystko razem czując intuicyjnie obecność tego który „Jest”.

Jola