„Chwalcie łąki umajone”- Relacja z pielgrzymki do Różanegostoku

 

15 maja 2016 w dniu Zesłania Ducha Świętego Matka Boża Różanostocka zaprosiła do Siebie grupę „św.Ignacego”. Jej członkowie wraz z ojcem Henrykiem – asystentem wspólnoty, wybrali się do Różanegostoku, gdzie znajduje się Sanktuarium ze słynącym z cudów pięknym obrazem Maryi Powołań. W tym świątecznym dniu pogoda nie sprzyjała pielgrzymom, ale wszystkim dopisywały humory i towarzyszyła radość.

 Po wspólnie przeżytej Liturgii, pokłoniliśmy się Matce Najświętszej ofiarowując swoje życie. Oglądaliśmy kościół z przepiękną architekturą i obrazami jednocześnie słuchając opowiadań przewodnika na temat historii tego niezwykłego miejsca. Następnie, był czas na wspólny posiłek składający się z przywiezionych przez nas pyszności, i tu, największe ukłony i wdzięczność w stronę Mirki – pomyślała o wszystkim.

Jak przystało na spotkanie wspólnoty, oprócz dzielenia się jedzeniem dzieliliśmy się również swoim życiem, podczas którego nie zabrakło żartów oraz snucia planów na kolejne wspólne wyjazdy. Cieszyliśmy się z towarzystwa nowych członkiń naszej grupki – Ani i Gosi, które dołączyły do nas po ostatnich rekolekcjach w życiu codziennym.

Nasza pielgrzymka to czas radosnego odpoczynku, modlitwy, poznawania siebie nawzajem i zaprzyjaźniania się. Oby jak najwięcej takich okazji do integracji!

Agata