Wdzięczność - jak piękne brzmi, a jeszcze więcej zawiera treści. 

Zebraliśmy się 23 października 2016r. o godzinie 10.00 w Supraślu w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy, aby podziękować wszystkim ofiarodawcom, sponsorom i wolontariuszom zrealizowanego Programu Magis 2016. Na Mszy  Świętej  sprawowanej przez o. Henryka Droździela  i  proboszcza ks. Andrzeja Chutkowskiego polecaliśmy naszych dobroczyńców Bogu. Wielki to dar spotkać ludzi o otwartych sercach, gorliwych w dzieleniu się swoimi dobrami, zdolnościami i umiejętnościami, ludzi, na których zawsze  można było polegać

      Po Mszy Świętej zostaliśmy zaproszeni przez burmistrza Radosława Dobrowolskiego do restauracji ,,Łukaszówka".  Przy kawie, herbacie, pączkach i smacznej szarlotce (serwowanej przez właścicielkę)  z radością wspominaliśmy różne wydarzenia z naszego programuWraz z burmistrzem i panem W. Fiedziukiewiczem jeszcze raz oddaliśmy się dziełu "Magis" i młodzieży z całego świataktóra poprzez internet  stale  podtrzymuje kontaktwyrażając swoje przywiązanie i wdzięczność. Nagle, zaskoczyła nas wiadomość (e-sms)  odebrany przez  Anię. Otrzymaliśmy pozdrowienia od jezuity o. Stivensa z Mauritiusaprzekraczającego w tym czasie granicę  Izraela – niezwykła jedność, bliskość, a przecież tak krótko byliśmy razem!

 Były też i wspomnienia z naszych lat młodości, edukacji oraz wymiana przepisami i umiejętnościami w gotowaniu naszych regionalnych potrawz panią Marią, szefową „Łukaszówki.  Słoneczna pogoda, a może bardziej niechęć do rozstania,  zachęciła do wspólnego spaceru po uliczkach mieniącego się barwami jesieni Supraśla.  

 

Ten dzień jeszcze raz pokazał, jak dobrze można go spędzić w gronie przyjaciół wspólnotowych. Serdeczna atmosfera, radość w każdym, to jeszcze jeden dar od Boga. Warto razem być,  zatrzymać się  i… powtarzając za św. Ignacym: „Widzieć Boga we wszystkich rzeczach".

                                                                                                Ola