„Kochać i służyć! - We wszystkim”*

Hi-Tech i szydełko

Nie to nie żart, ani chwyt reklamowy. Na naszych spotkaniach wszystko jest możliwe. W niedzielę popołudniu (19 lutego br), kto mógł przybył na spotkanie w DJ (Dom Jezuitów). Celem było nagranie wideo świadectw dotyczących przeżyć i doświadczeń rekolekcji ignacjańskich w życiu, a potem ….. robienie ozdób choinkowych za pomocą szydełka!

Nasza Koordynatorka zawiadująca stroną internetowo - facebookową jest nie tylko posiadaczką kamery wideo i statywu (kupionego kilka dni temu) ale i z pasją z nich korzysta. Jola uznała ostatnio (i słusznie!), że nadszedł czas, aby stronę ubogacił przekaz wideo, czyli krótkie filmiki na różne tematy robione u nas i przez nas (także dla nas).

Tak więc wszyscy przybyli mieli wielką frajdę, udzielając wywiadów, nagrywając, powtarzając nagranie etc. Przy okazji toczyły się ciekawe dyskusje np. na temat „Jezuita to…”

Po zakończonej sukcesem sesji nagraniowej i obowiązkowym posiłku w naszym stylu (czytaj wykwintnie, kreatywnie, zdrowo i ze smakiem), panie wspierane moralnie przez jedynego na tym spotkaniu mężczyznę wyjęły szydełka, białe nici i…. Efekt będzie można zobaczyć w najbliższe Boże Narodzenie. Jeśli Pan pozwoli!

Ozdoby szydełkowane były obecne (w niewielkich ilościach) na tegorocznej choince i bardzo się podobały. Zdaniem pań było ich jednak zdecydowanie za mało. Panowie nie mieli nic do powiedzenia. Niewyraźne sugestie o czekoladkach, jabłkach itp. nie zostały zauważone. Poza tym na skutek eksperymentów przy konserwacji ozdób po zdjęciu ze świątecznego drzewka niektóre uległy „odkształceniu”. Nie była to jednak wina panów z WŻCH.

Spotkanie przebiegało w wyśmienitej atmosferze. Na pewno przyczyniło się do poznania się od strony, z której może nigdy nie mieliśmy okazji się poznać. Poza tym wspólnotę tworzy bycie razem. Jak widać na załączonym zdjęciu da się wykorzystać i połączyć w tym celu stare i nowe: Hi-Tech kamerę i znane od dawna szydełko. Nowe porzekadło powstałe po spotkaniu mówi, że kto umie tworzyć piękne rzeczy na szydełku, umie równie pięknie mówić i operować kamerą.

WŻCHBiałystok

*To wezwanie, zawołanie jest naszym Jubileuszowym hasłem. Ale o tym napiszemy później.