Polskie Radio Białystok o rekolekcjach ignacjańskich w życiu codziennym

Dzięki uprzejmości ks. Piniewskiego, dyrektora Programów Katolickich w PR Białystok, nagrania odbywały się na Południowej u Jezuitów. Dało to członkom WŻCh, którzy zebrali się by dzielić się swoimi doświadczeniami z tego typu rekolekcji większą swobodę i pewność siebie, chociaż jakość nagrań zapewne nie będzie tak dobra, jak mogłaby być przy nagrywaniu w studiu radiowym.

Okazja do powstania audycji jest przygotowywana piąta edycja Rekolekcji ignacjańskich w życiu codziennym w Białymstoku (5.II - 2.IV.2017). W tym roku odbywają się pod hasłem „Pójdź za Mną!”. Prowadzą je wspólnie jezuici i Wspólnota Życia Chrześcijańskiego.

O. Henryk, jezuita, opowiedział czym są rekolekcje w życiu codzienny, czym się różnią od innych rekolekcji oraz jak przebiegają w praktyce. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.wzchbialystok.pl

Halinka, Bożenka, Danusia, Ola, Krzysio i Jola dzielili się swoimi doświadczeniami zachęcając słuchaczy do odwagi w podjęciu trudu rekolekcji.

Ważne pytanie prowadzącego nagrania padło na koniec. Dotyczyło tego  „co po” rekolekcjach. Wydaje się, że najważniejszym owocem jest doświadczenie bliskości i obecności Boga w codziennych chwilach życia; gotowość współpracy z Nim w pracy nad sobą; uczą rozeznawania; rodzą pragnienie gotowości do zaangażowania apostolskiego.

Ważnym owocem jest powstawanie wspólnot skupiających osoby z doświadczeniem Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego i duchowości ignacjańskiej – Wspólnot Życia Chrześcijańskiego. W nich każdy może w bliskości z innymi uczyć się jeszcze lepiej poznawać Chrystusa, kochać Go bardziej i Jemu służyć we wszystkim.

Zapraszamy! Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym rozpoczną się od spotkania 5 marca br w Oratorium parafii św. Wojciecha w Białymstoku o godz. 14. Zapisy i więcej informacji na stronie WZCH Białystok.

WZCHBiałystok