Spotkanie odpowiedzialnych

czyli  Wszystko czego potrzebujesz to miłość i więcej WŻCH

 

W poniedziałek 24 kwietnia, po ośmiu dniach świętowania wróciliśmy do „pracy”. Późnym wieczorem w domu na Południowej odbyło się spotkanie koordynatorów i animatorów formacji grup podstawowych wraz z asystentem jezuitą tworzących Radę Lokalną.

Program takich spotkań mamy już od dawna opracowany. Zaczęliśmy od Mszy św., a potem zasiedliśmy do stołu z wielkanocnymi ozdobami, aby zjeść kolację. Większość z nas przyjechała na spotkanie zaraz po pracy zawodowej. Jak zwykle skromne dary, które każdy przywiózł w cudowny sposób się rozmnożyły.

Zaspokoiwszy głód ciała przystąpiliśmy do refleksji nad zagadnieniami, które wcześniej zebrała i przesłała każdemu Jola Żero-Grochowska.

Do przedyskutowania mieliśmy dwie grupy tematów: ważniejsze wydarzenia w czasie do wakacji oraz sprawy związane z Jubileuszem 35–lecia wspólnoty. Okazało się, jak było do przewidzenia, że zdążyliśmy omówić tylko z pierwszej części zaplanowanych spraw. Było ich tak wiele, że Jubileuszem postanowiliśmy się zająć na osobnym spotkaniu za około dwa tygodnie. Na pewno to opóźnienie nie było spowodowane poświąteczną ociężałością ani obfitą kolacją.

WŻCH35Białystok

24/4/2017