Noc z akcentem

Wspólnota potrzebuje wspólnej modlitwy, pracy i rekreacji. Wspólne doświadczenia także o charakterze kulturalno-kulinarnym, jak choćby wspólny posiłek połączony współpracą nad jego przygotowywaniem wpisują się bardzo mocno w tę potrzebę, bardzo łączą. Są okazją do służby, do pokazania nieznanych dotąd talentów a innym do ich docenienia. Gdy do tego doda się jeszcze towarzyszące wszystkiemu śpiewanie, Mszę św., oglądanie zdjęć i filmów to ma się naszą „noc filmową”. Ostatnia taka „noc” miała miejsce kilka dni temu z soboty na niedzielę (27/28.5.2017) w Domu Jezuitów na Południowej 31. Doświadczyliśmy, że takie spotkania tworzą dodatkowe więzy.

Dla jednych była to okazja do pośmiania się prawie do łez oglądając zdjęcia z życia wspólnoty. Dla innych sposobność o trzeciej nad ranem podróżować samochodem bez świateł, ponieważ jest tak widno. Jeszcze inni zasmakowali ciszy i beztroski niedzielnego poranku, gdy większość miasta śpi, a także aromatu jajecznicy z nowalijkami na śniadanie. Spacer w słoneczne południe po pięknych okolicach tej części Nowego Miasta, gdzie mieści się DJ był jak deser.

Całość dopełniła popołudniowa Msza św. z tajemnicą Wniebowstąpienia Pańskiego w centrum. Podczas tej eucharystii modliliśmy się szczególnie za Krzysia i Anię, którzy pobrali się prawie miesiąc temu. Mogliśmy modlić się za nich i złożyć im życzenia.

Ponieważ nie wszystkim się śpieszyło pozostaliśmy jeszcze na wspólnej kolacji. Czas się znowu zatrzymał i nikomu nie chciało się wychodzić. 

Dziękujemy Panu i sobie za dar wspólnoty, w której jak mówi św. Ignacy uczymy się „Kochać i służyć, we wszystkim”.

WŻCH35Białystok

         31.5.2017