Noc Filmowa - świadectwo

Takie spotkania w mojej Wspólnocie Życia Chrześcijańskiego odbywają się już od
7/8 listopada 2015 r. w domu Jezuitów na Południowej.

 Ja w tym okresie,  uczestniczyłam tylko dwa razy. Nie byłam przekonana i nie widziałam w tym nic wartościowego, bo przecież można w domu zjeść kolację, zaparzyć kawę, obejrzeć film, przy czym wygodnie się ułożyć. Zachęcanie przez koordynatora Wspólnoty Lokalnej (Jolę) i osoby z mojej grupy ,,Kefas’’ nie miało wpływu na zmianę mojej opinii. Lecz dzielenia uczestników na spotkaniach po takiej nocy, wzbudzały we mnie zaciekawienie (poruszenie), co tam może być ciekawego, że mają tyle radości po…..  

Na pierwsze pół nocy zdecydowałam się z 27/28 maja 2017r. niby nic się nie działo, ale coś mnie dotknęło, a może KTOŚ.  Na drugie pół nocy z 11/12 listopada 2017r. wybrałam się już  z chęcią.

Zebrani witali mnie z uśmiechem i słowami; ,,Jak się cieszę, że cię widzę’’, ,,dobrze, że przyszłaś’’. Mimo całodziennych zajęć i obowiązków, gospodarz domu
 o. Henryk Droździel SJ. bardzo się cieszył z obecności każdego, także,  nikt nie mógł czuć się tu intruzem, nie chcianym lub nie oczekiwanym.

Refleksja: Czego bym nie doświadczyła, zostając w domu. Msza św., kolacja z różnorodnych potraw w towarzystwie rozradowanych współbiesiadników, służących sobie wzajemnie, śpiewu piosenek patriotycznych z racji 99-rocznicy Święta Niepodległości i obejrzeniu dwóch wartościowych filmów.

Film pierwszy ,, Święty mimo Woli’’ (Edward Dymytryk)- którego bohaterem był mieszkaniec wsi, ubogi, nieudacznik, w oczach ludzi, lecz nie Boga, który posłał go swoimi drogami.

Drugi film ,,Pod drzewem pod zielonym’’(Nicholas Laughland), bohaterka mając trzy życiowe drogi do wyboru, rezygnuje z bogactwa, z życia w wielkim świecie i idzie za głosem serca. Cała akcja filmu toczy się pod wielkim ciągle zielonym drzewem.

Podsumowanie:
- ,,Świętość możliwa jest dla wszystkich bez wyjątku’’.
-Dom Jezuitów na Południowej, jest dla mnie takim ,,zielonym drzewem’’ postawionym przez Boga na mojej drodze rozwoju i nawracania, na które mają wpływ także między innymi Noce Filmowe.

Gdy wracałam z mężem do domu o 4.30 nad ranem, zrodziło się pragnienie, może trzecia noc będzie cała…

 

 Ola (wspólnota ,,Kefas’’)

12/11/2017