RADA RUCHÓW KATOLICKICH - NOWA ODSŁONA

Księdzu arcybiskupowi zależy na współpracy z ruchami, stowarzyszeniami i wspólnotami w archidiecezji. W Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym we wtorek 18 września (wspomnienie św. Stanisława Kostki) odbyło się drugie spotkanie z przedstawicielami tej grupy wiernych.

Na początku ks. abp T. Wojda przedstawił nowego Delegata ds. Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń w archidiecezji białostockiej - ks. Dariusza Wojteckiego. Podziękował też ustępującemu ks. Zbigniewowi Snarskiemu.

Po zapoznaniu się i wymianie zdań na temat dalszego funkcjonowania Rady Ruchów Katolickich spotkanie zakończyło się uroczystą deklaracją woli przynależenia do Rady (nie jest to obowiązek).

Z ramienia WŻCH w Białymstoku uczyniła to Jola Żero-Grochowska, jako koordynator Wspólnoty Lokalnej i o. Henryk Droździel SJ, asystent kościelny. Następne spotkanie Rady jest przewidziane na początku stycznia 2019 r.

Rada Ruchów Katolickich w Białymstoku powstała przy walnym udziale naszej WŻCH jako pierwsza w Polsce. Zakładał ją razem z Ogólnopolską RRK o. Adam Schulz SJ. Przez ostatnie kilka lat nie uczestniczyliśmy w spotkaniach RRK w Białymstoku.

WŻCH35Białystok

Białystok, 18.09.2018 r.