W WIGILIĘ ADWENTU

W wigilię Adwentu sprzątaliśmy, świętowaliśmy, pielgrzymowaliśmy i… chorowaliśmy – czyli, jak to bywa w życiu, wszystkiego było po trochu.

Marzenka i Ania wykorzystały pierwszy weekend grudnia, aby polecieć do Fatimy. Zaplanowały o wiele wcześniej tę pielgrzymkę, wykorzystując bardzo atrakcyjne cenowo bilety lotnicze do Portugalii. Duchowo jesteśmy w ich modlitwach i z nimi, a one z nami.

Edek bardzo często pielgrzymuje do Wilna. Drogę do Ostrej Bramy zna na pamięć. To praktycznie drugi dom dla niego. Okazji by dołączyć się do jakieś grupy pielgrzymkowej, nawet na jednodniowy wypad, jest wiele. Przed świętym obrazem Matki Ostrobramskiej jakoś łatwiej się otworzyć, wygadać, zaczerpnąć sił i ducha. Zdjęcie obrazu Matki Bożej zrobione telefonem i natychmiast wysłane, przypomina o tym, że pamięta także o nas.

Dla członków wspólnoty obecnych w Białymstoku był to czas generalnego sprzątania domu spotkań. Dbamy o niego na co dzień, ale jak wszystko i on wymaga generalnego przeglądu. To dobra okazja do pobycia razem, poza kluczem grup tworzących Białostocką WŻCH, czas wspólnej pracy i modlitwy. Jak zwykle zakończyliśmy agapą i przyjacielskimi rozmowami.

Na chwilę pojawił się Andrzej, wczorajszy solenizant. Była okazja do złożenia życzeń (po raz pierwszy). I choć nie mógł zostać z nami dłużej, to zostawił wspaniały galaretowo-owocowo-jogurtowy tort.  Nie wszyscy mogli go skosztować. Niektórzy wspierali nas duchowo w swoich domach, patrząc na termometry i na zmrożony krajobraz za oknem, walcząc z katarem, drapaniem w gardle albo chrypką.

Wszystko jednak idzie ku lepszemu. Nie tracimy NADZIEI, bo ADWENT, który zaczyna się już po zachodzie słońca, jeszcze bardziej ją wzmocni. To jest przecież lekarstwo, z którym przychodzi i pragniemy go przyjąć.

Niespodziewanie dla wszystkich, i jakże przedwcześnie, pojawił się św. Mikołaj. Niestety, tylko nasz asystent znalazł prezent z napisem: „Dobrze, że jesteś”. Pewnie był najgrzeczniejszy albo w niebie, jak na naszej poczcie są przedświąteczne zatory, św. Mikołaj zdecydował zacząć wcześniej. Ufamy i czekamy cierpliwie, bo do 6 grudnia pozostało jeszcze dużo czasu.

WŻCH Magnificat

Białystok, 1.12.2018 r.

 

Wigilia adwentu obrazek 2 Wigilia adwentu obrazek 3