OBJAWIENIE NA POŁUDNIOWEJ

Oczywiście mamy na myśli Objawienie Pańskie. Niestety, to za długi tytuł. Nie mieści się w szablonie, którym posługuje się strona internetowa <wzchbialystok.pl>.

Nasze świętowanie Trzech Króli, 6 stycznia 2019 roku, też nie mieściło się w szablonach. Rozpoczął je dwudziestominutowy montaż słowno-poetycko-muzyczny przygotowany przez grupę Magis. Wiersze ks. Twardowskiego o Bożym Narodzeniu, fragmenty z wypowiedzi Jana Pawła II i ostatniego orędzia papieskiego, przeplatane nastrojowymi piosenkami religijnymi wyciszyły nas i wprowadziły w podniosłą atmosferę. Msza św. z rozważaniami o znakach poprzedzających przybycie Mędrców oraz kolędy dopełniły reszty. Później było łamanie się opłatkiem ( nie mieliśmy dotąd okazji spotkać się w tak licznym gronie poszerzonym o nasze rodziny z dziećmi), życzenia dla ostatnich solenizantów (Ewy i Edka) oraz spotkanie ze św. Mikołajem, który usiłował wejść incognito, ale został natychmiast zauważony przez dzieci.

Podjadając ze smakiem przygotowane pyszności (już nieco zgłodnieliśmy, zaczęliśmy bowiem o 11-tej) i łapiąc oddech pomiędzy daniami, z mocą śpiewaliśmy kolędy. Największą popularnością cieszyły się wśród panów te, w których się maszeruje, bieży itp. Mniej angażowali się w śpiewanie kolęd z refrenem, np. „Li, li, laj”.

Pojednanie płci ukazało się w pełni przy ciastkowych i owocowych deserach. Wszyscy jednakowo próbowali wszystkiego. Dobrze, że na podwórzu popadało i można było poćwiczyć przy odśnieżaniu, spalając kalorie.

Przed nami długi karnawał, a w nim święta Chrztu Pańskiego i Ofiarowania. Nie zapominajmy o feriach szkolnych, które już ukazują się z daleka. Jednym słowem czeka nas jeszcze wiele radosnych chwil, czego sobie i wszystkim życzymy.

WŻCH Magnificat

Białystok, 10.01.2019 r.