WYBORY W KEFASIE

Po modlitwie i refleksji wspólnota podstawowa Kefas dokonała wyboru nowych liderów (5.6.2019). Koordynatorką wspólnoty została Marzena Zubrycka, animatorem formacji Aleksandra Popławska. Nowi liderzy zaczną pełnić swoje funkcje od września 2019 roku.

Po czterech latach zakończyły swoją posługę Danusia Djakonow (koorydnator) i Bożena Wędołowicz (animator formacji). Danusia i Bożenka, były pierwszymi liderami nowo powstałej wspólnoty, która przybrała imię „Kefas”. Od wejścia na drogę WŻCH (6 lat temu) do ich wyboru towarzyszyła im z ramienia wspólnoty Lokalnej Irenka Rybińska. Ponadto, dnia 12 czerwca „Kefas” dokonał podsumowania minionego roku życia i pracy. Ustępujący liderzy przedstawili wydarzenia od września 2018 roku oraz drogę wspólnoty w czasie ostatnich czterech lat. Towarzyszyły temu bardzo osobiste wyznania, dotyczące przeżywania przez nie przyjętej posługi. Potem, każdy z członków wspólnoty mógł się podzielić, tym, co najbardziej z tych czterech lat zapamiętał. Było dużo radości, śmiechu i BARDZO DUŻO wdzięczności. W spotkaniu wzięła udział koordynatorka wspólnoty Lokalnej Jola Żero-Grochowska i nasz asystent o. Henryk Droździel SJ.

WŻCH  Magnificat, Białystok, 13 .6. 2019

 

Foto: Wspólnota podstawowa „Kefas”, a wśród nich byli odpowiedzialni (druga i piąta od prawej) i nowi (trzecia i ósma od prawej).