BE INSPIRED IN SUPRAŚL

W dniach 28-30 czerwca 2019 r. w Supraślu, odbyło się kolejne spotkanie Polsko-Londyńskiej grupy WŻCh.

Nasze świętowanie, jako grona „przyjaciół w Panu”, było w sposób wyjątkowy naznaczone uroczystościami: 28 czerwca przypadła Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 29 czerwca – Uroczystość św. Piotra i Pawła a w niedzielę, jak zawsze, było święto Zmartwychwstania. Jakby tego było mało, w dniach naszego pobytu odbywały się Dni Supraśla z wieloma atrakcjami, z których skwapliwie skorzystaliśmy.

Zamieszkaliśmy w samym centrum miasteczka. Wszędzie mieliśmy blisko. W domu dzieci miały doskonałe warunki do zabawy, natomiast dorośli mieli do dyspozycji przytulny salon bez okien, który przy panujących upałach oferował przyjemny chłód.

Przyjeżdżając do Supraśla pragnęliśmy dać dzieciom okazję doświadczenia przyjaźni, która łączy nas od lat. Wiedzieliśmy, że one najłatwiej i najszybciej uczą się przez obserwację i przykłady. Nie pomyliliśmy się. Dzieci szybko odkryły, że łączy nas prawdziwa przyjaźń. Razem bawiliśmy się, wypoczywaliśmy, modliliśmy się i razem nudziliśmy się. Wszystkie te doświadczenia są potrzebne do budowania więzi, także nudzenie się razem.

Z różami udaliśmy się w pielgrzymce samochodowej do Różanegostoku. Tu podczas Mszy św. powierzyliśmy się Matce Bożej jeszcze świadomiej. Wśród obecnych była m.in. spora grupka naszych przyjaciół z białostockiej WŻCh Magnificat. Wracając z Różanegostoku zatrzymaliśmy się w sokólskim Sanktuarium.

Pod koniec drugiego dnia, gdy wyjeżdżaliśmy, nikt nie wątpił, że trzeba się znowu spotkać za rok, a może nawet wcześniej.
Wyjechaliśmy z Supraśla przyjemnie zaskoczeni i zainspirowani, by dzielić się z najbliższymi przyjaźnią opartą na wierze. Wam Drodzy Czytelnicy życzymy tego samego. Be surprised and be inspired in Supraśl.

Białystok, 02 VII 2019, Londyńsko-Polska Grupa WŻCh.