JESIENNE OGNISKO

Wśród wielu obowiązków dnia codziennego Wspólnota ,,Magis” znalazła chwilę, aby zatrzymać się i złapać oddech. W Dniu Niepodległości (11.11.2019 r.), korzystając z zaproszenia Małgosi Radziszewskiej, wybraliśmy się wraz z rodzinami w podróż na łono podlaskiej przyrody.

Spotkaliśmy się przy Kaplicy Ojców Jezuitów w Wasilkowie, aby wspólnie udać się w dalszą drogę. Kiedy jechaliśmy nieśpiesznie w kierunku Oleszkowa, Jola zarządziła postój wśród pięknych lasów rosnących na obrzeżach Zalewu w Czarnej Białostockiej. Pogoda dopisywała, czas nie gonił, więc spacer wszystkim nam przypadł do gustu. Jednak cel naszej podróży był jeszcze przed nami, dlatego po chwili przerwy pojechaliśmy dalej.

Wkrótce dotarliśmy na miejsce spotkania, gdzie wśród cudownej przyrody, oczekiwali nas Gospodarze a wraz z nimi Ojciec Łukasz. Po niezwykle serdecznym powitaniu, podziękowaniach dla Gospodarzy za zaproszenie i złożeniu życzeń dla solenizantów, usiedliśmy przy ognisku i suto zastawionym stole. Niezwykle gościnna Małgosia wraz z mężem poczęstowali nas samodzielnie upieczonym chlebem, bigosem. Oczywiście, jak to przy ognisku, nie zabrakło też kiełbasek i wielu innych przysmaków. Rodzinna atmosfera, wydaje się ostatniego tegorocznej jesieni ogniska, sprzyjała wspomnieniom, gawędom, więc czas mijał szybko, za szybko. Przed powrotem przenieśliśmy się na gorącą herbatę i deser do domu, gdzie opowieściom i wspomnieniom nie było końca. Niestety nadszedł czas rozstania i, choć niechętnie, musieliśmy wracać.

Na zakończenie dnia uczestniczyliśmy we Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej przez Ojca Pawła w Kaplicy w Wasilkowie. Posileni ,,Ciałem Chrystusa” rozstaliśmy się, wdzięczni za wspólnie spędzony czas.Renata Iwaszczuk, Wspólnota „Magis”, Białystok,11 XI 2019

 

Fot.: Jolanta Żero-Grochowska