ZŁOŻYŁAM PRZYMIERZE

W ostatni weekend (7.12.2019 - 8.12.2019) zorganizowane zostało Adwentowe Skupienie białostockiej WŻCh. Temat przewodni skupienia PRZYJAŹŃ zainteresował mnie tym bardziej, ponieważ zapragnęłam złożyć po raz pierwszy przymierze czasowe we wspólnocie.

Lepszego czasu ani miejsca na podjęcie tego zobowiązania raczej bym nie znalazła i sama nie wymyśliła. W zimowo-jesiennej aurze, w kościele pw. Świętej Trójcy w Supraślu, stanęłam przed Panem i prosiłam, by mnie prowadził. Z wdzięcznością za to, co uczynił dotychczas w moim życiu, wypowiedziałam z uwagą słowa mego przymierza czasowego. W związku z tym wydarzeniem przypomniała mi się też wypowiedz Apostoła Pawła: „ Kto się związał z Chrystusem, jest człowiekiem stworzonym na nowo, stare minęło, zaczęło się nowe. To wszystko jest dziełem Boga.”

Po złożonym przymierzu taki spokój został mi dany, że sama sobie się dziwiłam, a na samą myśl o przymierzu - od pierwszych dni Adwentu - towarzyszyła mi wielka radość. Nic we mnie nie drgało nerwowo. Moje przymierze zawarłam dzień przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP – święta wielkiej tajemnicy działania Pana Boga. tak ja, jak Maryja, pomimo strachu i wątpliwości, chcę pójść za głosem natchnienia, za głosem Boga.

Maryjo! Wspieraj mnie na tej niełatwej drodze.

Sylwia Szliserman, Białystok, 7 XII 2019 r.

 

Foto: Krzysztof Popławski, Janusz Szliserman