BIULETYN RADIA WATYKAŃSKIEGO

Newsletter Vatican News, tak brzmi poprawna i pełna nazwa biuletynu, którą można otrzymać w formie gotowego do odczytu pliku (nie więcej niż 120K) do swojej skrzynki mailowej. Wystarczywejść na stronę i wypełnić prosty formularz. Wypisanie się z listy mailingowej jest jeszcze prostsze: na spodzie biuletynu klikamy podlinkowany napis „Wypisz mnie”.

Po zapisaniu się otrzymamy każdego dnia biuletyn po polsku (można otrzymywać go i w innej wersji lub wysłuchać w formie audycji retransmitowanej w Polsce przez różne stacje radiowe).

Biuletyn/Newsletter zawiera do dziesięciu w skrócie podanych informacji, które możemy pogłębić, klikając podlinkowany tytuł.

Bezsprzeczną zaletą są informacje o działalności papieża Franciszka (z pierwszej ręki) i cytowane (w bardzo dobrym tłumaczeniu, piękną polszczyzną) ważniejsze fragmenty jego wypowiedzi z danego dnia.

Dzisiaj, gdy wiele osób czerpie garściami wiedzę o nauczaniu Franciszka z już przefiltrowanych i nie zawsze obiektywnych źródeł, kontakt z żywym nauczaniem Piotra naszych czasów na pewno zaowocuje umocnieniem naszej wiary. Czyż Pan nie powiedział do Piotra (i jego następców), by umacniał braci we wierze?

Sam zaprenumerowałem biuletyn już dawno i za każdym razem, gdy czytam kilka zacytowanych zdań papieża, czuję się zapalony przebijającym z nich entuzjazmem Franciszka, jego prostą, ale pełną, silną wiarą. Zachęcam do lektury biuletynu, naprawdę warto. Jest tam mało słów, ale dużo więcej niż niezwykłej mądrości.
Dziś poruszyły mnie te słowa: „Modlitwa, rozeznanie - i tak wydeptywać małe ścieżki, aby iść dalej. Dziś nie ma «autostrad» dla ewangelizacji, nie ma ich. Tylko pokorne ścieżki, pokorne, one mogą nas prowadzić naprzód”. A ty, Drogi Czytelniku, co myślisz?

o. Henryk Droździel SJ, Rzym, 10.12.2019

Foto: Jolanta Żero-Grochowska

 

Pielgrzymi  Białostockiej WŻCH Magnificat do Rzymu ( 28.04.2018r.) w Radiu Watykańskim.